X

Używamy plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody by pliki cookies były zapisywane na dysku należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

KRAJOWA RADA NOTARIALNA

Dzień Otwarty Notariatu

Organizowany od 2010 roku Dzień Otwarty Notariatu jest jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Coroczna społeczna akcja edukacyjna pozwala obywatelom uzyskać poradę i praktyczne informacje w ważnych dla nich obszarach prawa. Każda edycja ma swój temat przewodni; w 2010 r. były to spadki i dziedziczenie, w 2011 r. – bezpieczeństwo majątku rodziny, w 2012 r. – nieruchomości i księgi wieczyste. Nie ogranicza to jednak katalogu zagadnień. Otwarta formuła Dnia Otwartego pozwala dowiedzieć się wszystkiego na temat spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej.

Świadomość prawna Polaków wciąż pozostawia wiele do życzenia. Głód wiedzy i rosnąca świadomość korzyści odnoszonych przez wykorzystanie form notarialnych sprawiają, że rośnie liczba osób zainteresowanych możliwościami oferowanymi przez notariuszy. Potwierdzają to dotychczasowe edycje Dnia Otwartego. Dyżurujący notariusze udzielili kilkunastu tysięcy odpowiedzi. Wydrukowane w dużych nakładach i dostępne na miejscu ulotki informacyjne także znikały bardzo szybko. Wydarzeniu towarzyszy zawsze szeroko zakrojona akcja medialna – nawet zatem ci, którzy podczas Dnia Otwartego nie mogą przyjść porozmawiać z notariuszem osobiście, znajdują przydatne informacje w poradniczych publikacjach.

Więcej informacji o DON oraz ulotki informacyjne do pobrania: www.porozmawiajznotariuszem.pl

Krajowa Rada Notarialna
ul. Dzika 19/23
00-172 Warszawa

tel. (22) 635 78 40, (22) 635 07 83
fax. (22) 635 79 10
email: biuro@krn.org.pl

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.16 s.