X

Używamy plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody by pliki cookies były zapisywane na dysku należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

KRAJOWA RADA NOTARIALNA

Dzień Otwarty Notariatu

Organizowany od 2010 roku przez Krajową Radę Notarialną we współpracy z izbami notarialnymi Dzień Otwarty Notariatu cieszy się dużym zainteresowaniem: w spotkaniach z notariuszami udzielającymi informacji prawnych rokrocznie bierze udział kilka tysięcy osób.

Odbywająca się tradycyjnie w trzecią sobotę listopada w wybranych miastach w Polsce akcja edukacyjno-informacyjna to wyjątkowa okazja, by uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla obywateli obszarach prawa. Każda edycja ma swój temat przewodni, jednak notariusze odpowiadają tego dnia na wszystkie pytania dotyczące czynności leżących w ich kompetencjach.

Największe zainteresowanie budzą zagadnienia związane z dysponowaniem majątkiem w różnych sytuacjach życiowych, stąd następujące tematy przewodnie DON: spadki i dziedziczenie (2010 r.), bezpieczeństwo majątku rodziny (2011 r.), nieruchomości i księgi wieczyste (2012 r.), przekazanie majątku w rodzinie (2013), bezpieczna jesień życia (2014), dziedziczenie (2015), testamenty notarialne (2016), bezpieczne przekazanie majątku (2017) oraz bezpieczeństwo swojego majątku (2018).

Celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukacja prawna obywateli. Z codziennej praktyki notarialnej wynika bowiem, że osobom przychodzącym do kancelarii notarialnych bardzo często brakuje podstawowej wiedzy prawnej. Dlatego notariusze za jedno z ważniejszych swoich zadań uznają edukowanie społeczeństwa w zakresie tych obszarów prawa, które należą do kompetencji notariuszy, jak i szerokie informowanie o katalogu umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii.

Więcej informacji o DON oraz ulotki informacyjne do pobrania: www.porozmawiajznotariuszem.pl

Krajowa Rada Notarialna
ul. Dzika 19/23
00-172 Warszawa

tel. (22) 635 78 40, (22) 635 07 83
fax. (22) 635 79 10
email: biuro@krn.org.pl

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.13 s.