KRAJOWA RADA NOTARIALNA

plen

Dzień Otwarty Notariatu

Organizowany od 2010 roku przez Krajową Radę Notarialną we współpracy z izbami notarialnymi Dzień Otwarty Notariatu cieszy się dużym zainteresowaniem: w spotkaniach z notariuszami udzielającymi informacji prawnych rokrocznie bierze udział kilka tysięcy osób.

Odbywająca się tradycyjnie w ostatnią sobotę listopada w wybranych miastach w Polsce akcja edukacyjno-informacyjna to wyjątkowa okazja, by uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla obywateli obszarach prawa. Każda edycja ma swój temat przewodni, jednak notariusze odpowiadają tego dnia na wszystkie pytania dotyczące czynności leżących w ich kompetencjach.

Największe zainteresowanie budzą zagadnienia związane z dysponowaniem majątkiem w różnych sytuacjach życiowych, stąd następujące tematy przewodnie DON: spadki i dziedziczenie (2010 r.), bezpieczeństwo majątku rodziny (2011 r.), nieruchomości i księgi wieczyste (2012 r.), przekazanie majątku w rodzinie (2013), bezpieczna jesień życia (2014), dziedziczenie (2015), testamenty notarialne (2016), bezpieczne przekazanie majątku (2017) oraz bezpieczeństwo swojego majątku (2018). W 2019 r. temat brzmiał: Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – porozmawiaj o tym z notariuszem. Tegoroczny to: „Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem”.

Celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukacja prawna obywateli. Z codziennej praktyki notarialnej wynika bowiem, że osobom przychodzącym do kancelarii notarialnych bardzo często brakuje podstawowej wiedzy prawnej. Dlatego notariusze za jedno z ważniejszych swoich zadań uznają edukowanie społeczeństwa w zakresie tych obszarów prawa, które należą do kompetencji notariuszy, jak i szerokie informowanie o katalogu umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii.

Więcej informacji o DON oraz ulotki informacyjne do pobrania: www.porozmawiajznotariuszem.pl

Krajowa Rada Notarialna
ul. Dzika 19/23
00-172 Warszawa

tel. (22) 635 78 40, (22) 635 07 83
fax. (22) 635 79 10
email: biuro@krn.org.pl

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.07 s.
X

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody, by pliki cookies były zapisywane na dysku, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki.