KRAJOWA RADA NOTARIALNA

plen

Fundusz Społeczny Notariatu

Najważniejszą funkcją notariatu jest stanie na straży bezpieczeństwa obrotu prawnego. Społeczna rola naszego zawodu do tego się jednak nie ogranicza. Notariusze są wysoko wykwalifikowanymi prawnikami, często należą do liderów swych lokalnych społeczności. Jesteśmy z tego dumni, ale uważamy to także za źródło zobowiązań.

Zarówno poszczególni notariusze, jak i rady izb oraz Krajowa Rada Notarialna przeznaczają znaczące kwoty na różnego rodzaju cele charytatywne. Do tej pory działalność ta nie była ujęta w żadne ramy organizacyjne. Dlatego właśnie KRN postanowiła powołać Fundusz Społeczny Notariatu. Ma on za zadanie ukierunkować i uporządkować działania społeczne notariatu tak, aby finansować najbardziej wartościowe inicjatywy i zyskać pewność należytego wykorzystania środków.

Podstawową formą działalności Funduszu jest finansowe wspieranie najciekawszych i najbardziej wartościowych projektów, wyłonionych spośród propozycji zgłoszonych do otwartego konkursu grantowego przez organizacje pozarządowe. Wyboru dokonywać będzie Kapituła, składająca się z osobistości życia publicznego i akademickiego.

Rok 2010 został przez Unię Europejską obwołany Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Dlatego w ramach pierwszej edycji konkursu grantowego zachęcaliśmy wszystkie organizacje pozarządowe do zgłaszania projektów, których głównym celem jest zwalczanie najróżniejszych przejawów wykluczenia dzieci i młodzieży: barier edukacyjnych, ubóstwa, ograniczeń dostępu do dóbr kultury. Takie zakreślenie ram konkursu wynika także z naszego rozumienia społecznej roli notariuszy.

Więcej informacji: www.fundusznotariatu.org.pl

W roku 2015 została podjęta decyzja o nieogłaszaniu kolejnej edycji otwartego konkursu grantowego.

Krajowa Rada Notarialna
ul. Dzika 19/23
00-172 Warszawa

tel. (22) 635 78 40, (22) 635 07 83
fax. (22) 635 79 10
email: biuro@krn.org.pl

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.07 s.
X

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody, by pliki cookies były zapisywane na dysku, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki.