KRAJOWA RADA NOTARIALNA

plen

Działalność społeczna i naukowa

Krajowa Rada Notarialna jest inicjatorem i organizatorem przedsięwzięć, których celem jest przede wszystkim edukacja prawna społeczeństwa oraz udzielanie finansowego wsparcia najbardziej potrzebującym. W tym celu w 2000 r. KRN zainicjowała dwa ważne programy społeczne:

  • Dzień Otwarty Notariatu
  • Fundusz Społeczny Notariatu

Samorząd notarialny przywiązuje także dużą wagę do roli nauki w kształtowaniu praktyki notarialnej – w tym celu Krajowa Rada Notarialna powołała Fundację Centrum Naukowe Notariatu działającą obecnie pod nazwą Fundacja na rzecz Bezpiecznego Obrotu Prawnego. Do jej głównych zadań należy wspieranie i prowadzenie prac naukowo-badawczych w dziedzinach prawa cywilnego, handlowego, finansowego, administracyjnego, konstytucyjnego i regulujących problematykę samorządową, jak również upowszechnianie wiedzy prawnej w społeczeństwie oraz promowanie i wdrażanie rozwiązań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa obrotu prawnego.

Krajowa Rada Notarialna prowadzi również działalność wydawniczą, której celem jest nie tylko prezentacja dorobku naukowego związanego z funkcjonowaniem notariatu, ale także upowszechnianie historii i tradycji notariatu w Polsce. Samorząd notarialny prowadzi także działalność szkoleniową dla notariuszy oraz szeroko rozumianą edukację przyszłych notariuszy w ramach aplikacji notarialnej.

Krajowa Rada Notarialna
ul. Dzika 19/23
00-172 Warszawa

tel. (22) 635 78 40, (22) 635 07 83
fax. (22) 635 79 10
email: biuro@krn.org.pl

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.07 s.
X

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody, by pliki cookies były zapisywane na dysku, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki.