KRAJOWA RADA NOTARIALNA

plen

Bezpłatny Wykład Notariusza

Stale rośnie liczba uniwersytetów trzeciego wieku, na których w całej Polsce odbywają się bezpłatne wykłady prowadzone przez notariuszy i poświęcone zagadnieniom leżącym w obszarze ich zawodowych kompetencji. W ten sposób rejenci realizują ideę podnoszenia świadomości prawnej obywateli.

Odbywające się regularnie od 2015 r. w semestrze zimowym i letnim wykłady notariuszy na uniwersytetach trzeciego wieku to kolejna – po organizowanym od 2010 roku Dniu Otwartym Notariatu – forma zaangażowania samorządu notarialnego w edukację prawną społeczeństwa. Z codziennej praktyki notariuszy wynika bowiem, że wiele osób, zwłaszcza starszych, gubi się w gąszczu przepisów – nawet jeśli poziom świadomości prawnej systematycznie wzrasta.

Inicjatorem wykładów na UTW jest Krajowa Rada Notarialna. Są one realizowane we współpracy z izbami notarialnymi. Tematy wykładów są każdorazowo dyskutowane i dopasowywane do potrzeb słuchaczy, jednak – jak pokazują statystyki – najczęściej dotyczą one bezpiecznego przekazywania majątku.

Więcej informacji: Bezpłatny wykład notariusza na uniwersytecie trzeciego wieku

Krajowa Rada Notarialna
ul. Dzika 19/23
00-172 Warszawa

tel. (22) 635 78 40, (22) 635 07 83
fax. (22) 635 79 10
email: biuro@krn.org.pl

Valid XHTML 1.1Level Double-A conformance, W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0
Opracowanie: RejNET
wygenerowano w czasie: 0.09 s.
X

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody, by pliki cookies były zapisywane na dysku, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki.