Finał konkursu Rising Stars - Prawnicy Liderzy Jutra 2020
Już 15 grudnia podczas transmitowanej na żywo Gali IX edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020” poznamy jej tegorocznych laureatów. W tym roku Galę uświetnią trzy merytoryczne debaty o najnowszych wyzwaniach dla branży prawniczej.
Kapituła konkursu wyłoniła 35 nominowanych do nagrody Rising Stars 2020 – prawników przed 35. rokiem życia, którzy wyróżniają się m.in. wiedzą merytoryczną, pracą na rzecz państwa prawa i społeczeństwa oraz kreatywnością i wykorzystaniem nowych technologii w pracy zawodowej. Spośród nich zostanie wyłoniona finałowa dziesiątka – laureaci, którzy otrzymają tytuł „Rising Star Prawnika – Lidera jutra 2020”. Po raz pierwszy w dotychczasowej historii konkursu uroczysta Gala, w czasie której zostaną ogłoszone nazwiska laureatów, odbędzie się online, dzięki czemu wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć w niej udział.
Konkurs Rising Stars w dobie pandemii nabrał szczególnego znaczenia. Co roku treść zgłoszeń i opisy działalności kandydatów odzwierciadlają aktualną sytuację w kraju. Widać to również w tej edycji – pandemia i liczne zmiany prawa znacznie wpłynęły na branżę prawniczą – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.
Tegoroczną Galę uświetnią trzy debaty merytoryczne odbywające się pod hasłem „Prawnicy Liderzy Jutra”:
- 9 grudnia 2020 r. godz. 14.00 „Technologia – kogo wspiera, a kogo wypiera?” – prowadzi Marcin Zręda
Tematem głównym dyskusji będzie transformacja technologiczna środowiska prawniczego – także w kontekście pandemii i jej skutków. W czasie debaty uczestnicy postarają się znaleźć odpowiedzi na szereg pytań, m.in.:
- czy młodzi prawnicy posługują się najnowszą technologią, by stać się lepszymi specjalistami?
- czy LegalTech rzeczywiście coś rozwiązuje, czy tylko kosztuje?
- prawnik jako twórca technologii – czy to dobry pomysł na biznes?
- czy w końcu doczekamy się rewolucji technologicznej w branży prawnej?
Gośćmi debaty będą zarówno przedstawiciele dużych kancelarii z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu różnorodnych technologii, jak i młodzi prawnicy, którzy próbują swoich sił w tym obszarze – są pionierami w wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi, a czasami wręcz tworzą własne rozwiązania.
- 15 grudnia 2020 r. godz. 14.00 „Kancelarie w pandemii – kto zyskuje, kto choruje?” – prowadzi Ewa Usowicz
Dyskusja m.in. o tym, jak kancelarie funkcjonują w czasach koronawirusa, jak pandemia zmieniła ten rynek i czy będą to zmiany trwałe oraz czego pandemia nauczyła prawników? Uczestnicy odpowiedzą na pytania, jakie praktyki/specjalizacje przynoszą przychody, a jakie są zamykane. Paneliści podzielą się informacjami, na ile bolesne okazały się dla kancelarii restrukturyzacje – o ile w czasie pandemii spadły przychody, zatrudnienie i wynagrodzenia i czy są one wynikiem obecnego kryzysu?
- 16 grudnia 2020 r. godz. 14.00 „Młodzi prawnicy – czasy trudności czy możliwości?” – prowadzi Ewa Usowicz
Podczas debaty uczestnicy będą dyskutować m.in. o tym, jak młodzi prawnicy radzą sobie na rynku – jakiej pracy szukają, na czym im zależy, co jest dla nich ważne w wykonywaniu tego zawodu – oraz jak radzą sobie z rosnącą konkurencją i spadającymi stawkami. Jakie nowe możliwości się przed nimi otwierają i czy warto mieć zawodowy „plan B”. Jakie wyzwania stoją przed partnerami zarządzającymi kancelariami, którzy pracują z młodym pokoleniem?
Tegoroczna Gala Rising Stars to nie tylko szansa na poznanie sylwetek laureatów IX edycji konkursu, ale również możliwość zdobycia nowej wiedzy oraz szansa na inspirujące i motywujące rozmowy o wyzwaniach branży prawniczej.
Krajowa Rada Notarialna jest jednym z patronów wydarzenia.
Gala Rising Stars
15 grudnia 2020, godz. 15.
Szczegółowe informacje oraz rejestracja uczestników na stronie Gala Rising Stars 2020